Rezultate

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Pana in anul 2016 -

Detinator a 3 Recorduri Nationale:

2014 – Long Distance  – 6h31’27”

2010 – Triatlon Olimpic – 1h54’09”

2009 – Ironman Swim 3800m – 55’22”

Reprezentant al Romaniei la 4 Campionate Mondiale:

Long Distance – Weihai, China 2014

Half Ironman – Mont Tremblant 2014

Half Ironman – Las Vegas 2011

ITU Olympic – Budapesta, Ungaria 2010

Titluri:

7 Titluri de Campion National

5 Titluri de Vicecampion National

Recorduri Personale:

2016 – Ironman 9h21’26”

2014 – Long Distance Triatlon 6h31’27”

2011 – Half Ironman 4h29’59”

2010 – Triatlon Olimpic 1h54’09”

2009 – 3800m Inot 55’22”

2013 – 1500m 18’52”

2011 – Maraton 2h39’59”

2013 – Semimaraton 1h15’46”

2009 – 10k 33’22”

Podiumuri:

110 de clasari pe podium din care 64 pe locul 1

 

 

2016

Locul 1

Transfier Olimpic – Stafeta NoDrivingLicence

Locul 2

Endurace Half Distance

Locul 2

Brasov Triathlon – Sprint

Record al traseului la ciclism

Locul 9 Elite

Challenge Venice – Full Distance

Record Personal 9h21’26”

Locul 1

NoStress Mogosoaia – Sprint

Record al traseului

2015

LAP

Mamaia ETU Cup

Locul 23

Tiszaujvaros World Cup Sprint – semifinal 2

Locul 3

Campionatul National de Triatlon

Locul 3

Half Ironman Transfier

Locul 21

European Cup & Balkan Championship Zagreb

Locul 5

Half Ironman Oradea

Locul 1

No Stress Mogosoaia

Locul 2

Pegas Triatlon Buftea

Locul 4

No Stress Duatlon Olimp

Locul 1

Winter Tri Duathlon

2014

Locul 1

Happy Triatlon – Sprint

Locul 4

ITU Long Distance World Championship  -  China  -  M25-29

Locul 98

Ironman 70.3 World Championship  -  Canada   –   M25-29

Locul 2

Brasov Triathlon Sprint

DNF

XMan Romania

2013

Locul 2

Campionatul Municipal de Inot Bucuresti – 400m Liber

2012

Locul 9

Campionatul National de Maraton

Locul 5

Triathlon Challenge Mamaia

Locul 4

Campionatul Balcanic de Triatlon

Locul 1

Traversarea Tarnitei – Nou Record al Traseului 1500m

Locul 1 m19-29, 3 Open

Aqua Challenge Mamaia 1500m

Locul 4 M25-29, 16 Open

DextroEnergy Hamburg

Locul 1

Half Ironman Oradea – Echipa HIGH5

Locul 46

Cupa EmmeDue Ploiesti – 100km sosea

Locul 1

Maratonul de Inot – Echipa C.S. Luna

Locul 76

Prima Evadare

2011

Locul 5

Campionatul National de Maraton Seniori Record Personal 2h39’59”

Locul 6

Crosul Loteria Romana

Locul 6

Campionatele Balcanice de Triatlon

Locul 2

Campionatele Nationale de Triatlon

Locul 13 M18-24, 109 open

Open Campionatul Mondial Ironman 70.3 LasVegas

Locul 1

Triathlon Challenge Mamaia – Sprint

Locul 2

Traversarea Tarnitei 6500m

Locul 7

Campionatele Nationale Alergare 10000m

Locul 1

Cupa Olimpia Triatlon Record al Traseului

Locul 1 M19-29, 8 Open

Aqua Challenge Mamaia 5000m

Locul 1

Crosul Hospice Record al Traseului

Locul 1

Half Ironman Oradea Stafeta – Echipa HIGH 5

Locul 1

Half Ironman Oradea Individual – Record al traseului

Locul 8

Triatlon Fara Asfalt – Echipa TYR

Locul 3 M18-24, 49 Open

Ironman 70.3 Austria Nou Record National Timp Total 4h29’59”

Locul 1

Maratonul de Inot – Echipa Marinarii

Locul 2

Duatlonul Cupa Olimpia

Locul 12

Semimaratonul Gerar – Echipa Fara Asfalt

Cel mai bun inotator la:

Triatlon Fara Asfalt
Triatlon X-Salt Sf.Ana

2010

Triatlonistul Anului 2010

Locul 1

Crosul Puma

Locul 3

Crosul Liceelor-Bucuresti

Locul 17

Campionatul National de Cross-Seniori

Locul 4

Crosul Cora

Locul 6

Maratonul Bucuresti –Stafeta

Locul 10

Campionatul Balcanic de Triatlon

Locul 19

Campionatul Mondial de Triatlon M20-24 Nou Record National Timp Total 1h54’09’

Locul 45

Campionatul National de SemiMaraton

Locul 1

Campionatul National de Triatlon Seniori-Nou Record al Traseului

Locul 4

Cupa Tri-Aluta Sfantu Gheorghe

Locul 1

Cupa Haromszek Triatlon Individual&Stafeta

Locul 8

Triatlon Olimpic Triordie Serbia

Locul 2

Triatlon Sprint Triordie Serbia

Locul 19

Campionatul National de 10km atletism

Locul 1

Bioeel Triatlon Tg.Mures Record al Traseului Individual&Stafeta

Locul 1

XSalt Triatlon Lacul Sf.Ana Seniori-Record al Traseului Individual&Stafeta

Locul 1

Ironman Oradea Open Masculin-Record al Traseului Individual&Stafeta

Locul 1

BalatonFured Olimpic Triathlon

Locul 2

Crosul Ziua Olimpica

Locul 2

Maratonul celor24ore de Inot

Locul 24

EcoMaraton

Locul 1

Duatlonul Sf.Gheorghe Seniori

Locul 2

Campionatul National de Duatlon Seniori

Locul 3

Crosul National Universitar

Locul 54

Maratonul International Roma-Italia

Locul 1

Semimaratonul Piatra Mare

Locul 7

Cupa Magura – Ski de Tura

2009

Locul 1

Campionatul Municipal de Atletism – Sala 3000m

Locul 2

Semimaratonul Piatra Mare

Locul 1

Duatlonul Sf.Gheorghe

Locul 1

Campionatul National de Duatlon

Locul 3

Campionatul National de Montainbike – Crosscountry – M19-29

Locul 4

Cupa Zarnestiului – Ciclism

Locul 3

Campionatul Municipal de Triatlon

Locul 1

Semimaratonul Tusnad – Stafeta

Locul 1

Crosul ,,Alearga Tu Pentru Ei,,

Locul 2

Semimaratonul Sfantu Gheorghe

Locul 2

Cupa Haromzsek Triatlon

Locul 19

Ironman Ungaria – 9h58’38”Nou Record National pe distanta de3.8km inot-55minute22secunde

Locul 2

Cupa Aluta Triatlon

Locul 9

Campionatul National Semimaraton

Locul 3

Tri Challange Mamaia

Locul 2

Campionatul National de Maraton – Tineret

Locul 1

Crosul 1 Decembrie

Locul 1

Cupa De Iarna Atletism 1500m

Locul 1

Cupa De Iarna Atletism 3000m

2008

Locul 1

Crosul Sugas

Locul 1

Cupa Transilvania Inot – 50m Craul

Locul 1

Maratonul DHL stafeta2

Locul 3

Semimaratonul Sfantu Gheorghe

Locul 2

Cupa Municipala Triatlon

Locul 5

Duatlonul Cetatea Brasovului

Locul 1

Crosul 1 Decembrie

Locul 7

Crosul Unirii

Locul 1

Cupa De Iarna Atletism 3000m

Locul 1

Crosul Mos Nicolae

Locul 5

Campionatul National de Maraton Tineret individual

Locul 1

Campionatul National de Maraton Echipe

Locul 3

Campionatul National de Alergare Montana Echipe

Locul 10

Cupa Mondial IronMan70.3 Austria-U25 Record National al distantei 4h38’33”

Locul 3

Ironman Ungaria-U25 10h43’25’’

2007

Locul 3

Campionatul National Triatlon

Locul 1

Campionatul National Duatlon-juniori

Locul 7

Campionatul National de Maraton Tineret

Locul 3

Semimaratonul Sfantu Gheorghe

Locul 2

Maratonul DHL Stafeta 2

Locul 1

Crosul McDonalds

Locul 1

Crosul Ziua Olimpica

Locul 2

Cupa Haromszek Triatlon

Locul 1

Cupa 1 Iunie

Locul 3

Crosul Liceelor – Etapa Judeteana

Locul 1

Crosul Liceelor – Etapa Locala

2006

Locul 1

Campionatul National Triatlon-juniori

Locul 1

Campionatul National Duatlon-juniori

Locul 6

Campionatul Balcanic de Triatlon – Juniori

Locul 1

Crosul In Oras Fara Masina-Ciclism

Locul 1

Crosul In Oras Fara Masina-Atletism

Locul 4

Cupa Haromszek

Locul 2

Triatlonul Helvetica Profarm

Locul 1

Semimaratonul Sfantu Gheroghe

Locul 2

MaratonulDHL stafeta2

Locul 4

Duatlonul Sfantu Gheorghe

Locul 2

Duatlonul JoyBike

2005

Locul 1

Duatlonul Sfantu Gheorghe

Locul 27

Triatlonul Helvetica Profarm

Locul 4

Campionatul National de Triatlon – Juniori

2004

Locul 8

Campionatul National de Triatlon – Juniori

Locul 1

Cupa Haromszek – Juniori

Locul 9

Duatlonul Zarnesti