Tiszaujvaros World Cup

Ultima cursa inainte de Mamaia a fost Cupa Mondiala de la Tiszaujvaros unde am luat startul la ora 17.40. A fost o experienta ciudata sa duc bicicleta in tranzitie la ora 14.30 si apoi sa concurez seara. Nu m-am simtit in largul meu iar timpii la inot au fost dezamagitori pentru mine iesind din apa in 9’54”. Dupa ce m-am urcat pe bicicleta, am avut surpriza sa constat ca bautura din bidon fermentase din cauza caldurii in doar 3 ore…. De aici si pana la final a fost o zbatereĀ  continua in care am simtit ca ma topesc si ca imi pocneste capul.

Linia de finish am reusit sa o trec pe pozitia 23 din a doua semifinala. Mi-as fi dorit tare mult sa am un top 20 dar in ultimul timp caldura nu imi mai este prietena.